LM.plSportStart na pierwszym miejscu

Start na pierwszym miejscu

Kolejną pewną wygraną zanotowali dziś szczypiorniści Startu Konin. Podopieczni Radosława Wrzesińskiego pokonali Wartę Pyzdry 34:24, a na parkiecie znów pokazać mogli się młodzi zawodnicy.

Drużyna Warty to najsłabszy zespół III ligi. Skłoniło to trenera Radosława Wrzesińskiego do dania szansy kolejnym młodym zawodnikom i tak w meczu zagrali m.in. Adam Śnihur, Kamil Nadlewski, Adam Maciejewski, czy Łukasz Kosmowski.

Początek pierwszej połowy to wyrównana gra obu zespołów. Warta starała się grać agresywnie w defensywie, ale nie była w stanie zatrzymać atakujących gospodarzy, którzy już po pierwszym kwadransie zaczęli budowanie swojej przewagi. Cztery punkty zdobyte z rzędu przez Adama Kujawińskiego, Adriana Grzelkę i Marka Salzmana dały spokojne prowadzenie, a w konsekwencji wygraną pierwszą połowę 14:7.

W drugiej odsłonie gra bardzo przyspieszyła. Oba zespoły nie skupiały się szczególnie na obronie, bardzo często budując swoje ataki poprzez dalekiej przerzuty piłki i kontrataki. Pierwsze minuty to wyjście Startu na dziesięciopunktowe prowadzenie, które jednak zostało później zniwelowane przez celne rzuty gości. W dalszej części gry oba zespoły punktowały naprzemiennie. Ostatecznie Start pokonał Wartę 34:24.

- Dzisiaj trochę zlekceważyliśmy rywala. Może zbliżające się święta już rozprężają zawodników. Skuteczność mogła być dużo większa, ale wygraliśmy i to dziesięcioma punktami. Dzisiaj grali młodzi zawodnicy, nawet z rocznika 1998 i 1999. Naszym obowiązkiem jest granie młodzieżą – podsumował spotkanie trener Startu Konin Radosław Wrzesiński.

Koninianie dzięki wygranej awansowali na pierwsze miejsce w tabeli, mając dwa punkty przewagi i jeden mecz rozegrany mniej od kolejnej w klasyfikacji Stali Gorzów. Kolejne spotkanie Start rozegra już w przyszłym roku. 10 stycznia koninianie zmierzą się na wyjeździe z Nielbą II Wągrowiec.

Start Konin: Łukasz Kosmowski, Bartłomiej Szczap - Maciej Rolnik (7), Olgierd Piaskowski (6), Adam Pietrzyk (6), Marek Salzman (5), Adam Kujawiński (4), Adam Śnihur (2), Adrian Grzelka (2), Marcin Mazurek (1), Adam Maciejewski (1), Kamil Nadlewski, Dominik Urbański, Patryk Urbański.