LM.plWiadomościOsłabiony Basket ulega Łodzi

Osłabiony Basket ulega Łodzi

Kolejne ważne spotkanie przegrały dziś koszykarki Basketu Konin. Na własnym terenie uległy Widzewowi Łódź 63:79.

Spotkanie z łodziankami było kolejnym z serii: jak nie teraz to kiedy? Basket musiał wygrać, by zacząć gonić resztę ligowej stawki. Okazało się jednak, że Widzew jest również dla koninianek za silny.

Już w pierwszej kwarcie łodzianki niszczyły obronę Basketu, która nie radziła sobie w pojedynkach jeden na jeden i dopuszczała Widzew do łatwych pozycji rzutowych. W ataku koninianki były nieskuteczne, co skrzętnie wykorzystywały Adrianne Ross i Roksana Schmidt. Pierwsza część spotkania zakończyła się porażką Basketu 15:26.

W drugiej części meczu koninianki zaczęły gonić wynik, dobrze grała Aaryn Ellenberg, jednak nie miała znaczącego wsparcia u pozostałych zawodniczek. Cała drużyna notowała skuteczność nieco powyżej 30%, Widzew natomiast powyżej 50%. Wśród łodzianek oglądać można również było nową zawodniczkę – Ukrainkę Arinę Bilotserkivską.

W przerwie meczu jednak na Basket spadł kolejny cios. Na parkiet wyjść nie chciały Aaryn Ellenberg i Shannon Bobbit, tłumacząc się przeziębieniem. Wcześniej jednak Amerykanki nie zgłaszały żadnych problemów i kompletnie zaskoczyły sztab trenerski. Basket musiał zmienić taktykę, a na konferencji prasowej trener Tomasz Grabianowski skrytykował swoje zawodniczki.

W trzeciej kwarcie Widzew mierzył się więc z osłabionym, ale dzielnie walczącym polskim składem Basketu. Koninianki próbowały gonić wynik, punktowały Ola Kaja i Iwona Płóciennik, ale Basket i tak przegrał 15:19.

Czwarta kwarta zaczęła się małego pogromu ze strony Widzewa. Łodzianki rzuciły trzynaście punktów z rzędu i wyszły na ponad dwudziestopunktową przewagę. W końcówce Basket zdołał zniwelować straty, ale i tak ostatecznie przegrał 63:79.

Porażka sprawiła, że koninianki pozostały na ostatniej pozycji w lidze. Za tydzień Basket czeka spotkanie na wyjeździe z Wisłą Can-Pack Kraków.

Basket Konin – Widzew Łódź 63:79 (15:26 15:12 15:19 18:22)
Basket Konin: Anna Dąbek (13), Aaryn Ellenberg (12), Marta Urbaniak (10), Aleksandra Kaja (8), Klaudia Sosnowska (8), Iwona Płóciennik (7), Żaneta Durak (3), Julia Drop (2), Shannon Bobbit, Jessica Lawson.