LM.plSportGrały kobiece reprezentacje

Grały kobiece reprezentacje

Sześć spotkań w ostatnim czasie rozegrały kobiece reprezentacje Polski z piłkarkami Medyka POLOmarket Konin w składach. Tylko dwa mecze zakończyły się zwycięstwem biało-czerwonych.

Dwa towarzyskie spotkania z Norwegią mają za sobą piłkarki kadry U-15. W obu meczach Polki okazały się gorsze od swoich skandynawskich koleżanek. W pierwszym meczu podopieczne Anny Gawrońskiej przegrały z Norweżkami 2:3. Bramki dla Polek zdobyły Aleksandra Śmigielska (TSV Bemerode Hannover) oraz Klaudia Nogalska – piłkarka Medyka POLOmarket Konin. Oprócz niej w składzie biało-czerwonych wystąpiły: Weronika Helinska, Patrycja Sutkowska, Joanna Węcławek – wszystkie na co dzień grają w Koninie. W drugim spotkaniu Norwegia okazała się już znacznie lepsza, wygrywając 6:0.

Przegraną zaliczyły również piłkarki reprezentacji U-17, które w ostatnim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy U-17 uległy Finlandii 0:2. Podopieczne Niny Patalon już wcześniej zapewniły sobie awans do drugiej fazy rozgrywek. W składzie biało-czerwonych zagrały trzy piłkarki Medyka POLOmarket Konin: Wiktoria Marszewska, Marta Fil i Natalia Rabiega.

Sparingowe spotkanie mają za sobą reprezentantki U-19. Polki mierzyły się z kadrą Szwajcarii, którą pokonały 1:0. Zwycięską bramkę w ósmej minucie strzeliła piłkarka Medyka POLOmarket Konin – Sylwia Matysik. W spotkaniu wystąpiły cztery zawodniczki Medyka POLOmarket Konin, występujące na co dzień w pierwszym zespole. Oprócz Sylwii Matysik były to Karina Kałużna, Katarzyna Konat i Gabriela Grzywińska.

Pięć medyczek zagrało natomiast w sparingowym meczu seniorskiej reprezentacji. Biało-czerwone mierzyły się z Czeszkami. Mecz zakończył się remisem 1:1, a jedyną bramkę dla Polski zdobyła w 49. minucie Ewa Pajor. Oprócz niej w składzie biało-czerwonych zagrały: Aleksandra Sikora, Ewelina Kamczyk, Natalia Pakulska i Patrycja Balcerzak.

Dziś natomiast Polki wysoko pokonały Słowację. Biało-czerwone wygrały 4:1, a przy wszystkich bramkach swój udział miały piłkarki Medyka POLOmarket Konin. Wynik w 41. minucie otworzyła Ewelina Kamczyk. W 68. minucie na 2:1 podwyższyła Nikol Kaletka, kończąc indywidualną akcję Ewy Pajor. Dziesięć minut później strzeliła już sama Pajor, a wynik w 90. minucie ustaliła Natalia Pakulska. Na murawie, oprócz wspomnianych już zawodniczek, grała również Patrycja Balcerzak.

Polska U-15 – Norwegia U-15 2:3
Polska U-15: Klaudia Kluk – Patrycja Sutkowska, Weronika Helinska, Olga Sirant, Aleksandra Stasiak (80’ Klaudia Nowacka), Klaudia Nogalska, Marcelina Szałańska (41’ Joanna Węcławek), Alicja Materek, Adrianna Czyżewska (64’ Żaneta Zeman), Jessica Pluta (76’ Oliwia Cichy), Aleksandra Śmigielska (80’ Maja Stopka).

Polska U-15 – Norwegia U-15 0:6
Polska U-15: Klaudia Kluk – Weronika Helinska, Anita Bosak, Olga Sirant, Patrycja Sutkowska, Joanna Węcławek, Alicja Materek, Klaudia Nogalska, Aleksandra Śmigielska, Klaudia Nowacka, Jessica Pluta.

Finlandia U-17 – Polska U-17 2:0
Polska U-17: Weronika Lichy – Klaudia Kubaszek, Wiktoria Marszewska, Edyta Botor, Monika Kędzierska – Marta Fil (65’ Natalia Rabiega), Weronika Zawistowska - Klaudia Kubaszek, Aleksandra Nieciąg (52’ Anita Turkiewicz), Agnieszka Jędrzejewicz – Klaudia Miłek.

Polska U-19 – Szwajcaria U-19 1:0
Polska U-19: Karina Kałużna (46’ Aleksandra Brzezina) - Kamila Szafrańska, Katarzyna Konat, Gabriela Grzywińska, Katarzyna Michalska - Aleksandra Lizoń (46’ Martyna Wiankowska), Sylwia Matysik, Dominika Grabowska (65’ Urszula Wasil), Anna Zapała (89’ Ewa Cieśla), Patrycja Matla (73’ Klaudia Olejniczak) - Kornelia Okoniewska (65’ Michalina Kowalska).

Czechy – Polska 1:1
Polska: Daria Antończyk – Aleksandra Sikora, Natasza Górnicka, Jolanta Siwińska, Weronika Aszkiełowicz (46’ Ewa Pajor) – Joanna Płonowska (46’ Ewelina Kamczyk), Natalia Pakulska (88’ Agata Guściora), Karolina Koch (46’ Patrycja Balcerzak), Nikol Kaletka, Natalia Chudzik (74’ Patrycja Wiśniewska) – Agata Tarczyńska.

Polska – Słowacja 4:1
Polska: Katarzyna Kiedrzynek – Joanna Płonowska, Jolanta Siwińska, Agata Guściora (86’ Natasza Górnicka), Natalia Chudzik, Karolina Koch, Patrycja Balcerzak, Nikol Kaletka, Patrycja Wiśniewska, Ewelina Kamczyk, Agata Tarczyńska (63’ Weronika Aszkiełowicz).Zagrały również: Natalia Pakulska, Ewa Pajor i Ola Sikora.