LM.plSportPękła setka

Pękła setka

Pękła setka

Fatalny mecz mają za sobą koszykarki Basketu Konin. W Bydgoszczy uległy tamtejszemu Artego 62:103 i zanotowały czwartą porażkę w Tauron Basket Lidze Kobiet.

Faworytem sobotniego meczu były bydgoszczanki, ale chyba nawet najwierniejsi kibice Artego nie spodziewali się, że ich drużyna będzie w stanie zdobyć w meczu z Basketem ponad 100 punktów. Zaledwie tydzień temu koninianki przegrały z euroligową Energą Toruń tylko dziesięcioma punktami. W sobotę zostały natomiast rozbite przez drugą z kujawskich drużyn.

Już pierwsza kwarta pokazała, kto będzie rządził na parkiecie. Przez cztery minuty Basket prowadził wyrównaną grę z Artego. W kolejnych minutach bydgoszczanki trafiły aż dziewiętnaście punktów, a podopieczne Tomasza Grabianowskiego potrafiły celnie rzucić zaledwie raz. W końcówce od całkowitego pogromu uratowały Basket Aaryn Ellenberg i Shannon Bobbit. Mimo tego koninianki przegrały 13:31.

W drugiej kwarcie przyjezdne próbowały nawiązać z Artego walkę, ale bydgoszczanki stopowały te zapędy seryjnymi rzutami z dystansu. W całym spotkaniu podopieczne Tomasza Herkta trafiły aż siedem trójek. Równie dobrze Bydgoszcz spisywała się pod koszem, co przełożyło się na prowadzenie w połowie meczu 64:33.

Trzecia część spotkania zaczęła się od w miarę wyrównanej walki. Do trzeciej minuty punktowały oba zespoły. Później jednak Artego znów zaliczyło serię rzutów zakończoną bilansem 13:2. Na parkiecie brylowały Katarzyna Krężel, Julie McBride i Amisha Carter. Trzecia kwarta wygrana została 30:20.

W ostatniej kwarcie na parkiecie pojawiły się głównie rezerwowe obu drużyn. Obu zespołom brakowało celności, bydgoszczanki przebiły jednak magiczną granicę 100 punktów, a decydujący rzut oddała Chineze Nwagbo. Kwarta zakończyła się wygraną 10:9, a w całym meczu Artego triumfowało 103:62.

W drużynie z Bydgoszczy double-double zanotowała Chineze Nwagbo (21 punktów, dziesięć zbiórek), a dwucyfrowe dorobki punktowe wywalczyło aż pięć zawodniczek. Oprócz Nwagbo były to Amisha Carter (22), Katarzyna Krężel (16), Julie McBride (14) i Martyna Koc (13). Wśród koszykarek Basketu, tradycyjnie, dobre statystyki zanotowały Amerykanki: Aaryn Ellenberg (siedemnaście punktów), Shannon Bobbit (piętnaście punktów, sześć zbiórek) i kapitan Anna Dąbek (dziesięć punktów, sześć zbiórek).

Koninianki plasują się obecnie na dziesiątym miejscu w tabeli. W przyszłą niedzielę Basket podejmie CCC Polkowice.

Artego Bydgoszcz – Basket Konin 103:62 (31:13, 32:20, 30:20, 10:9)
Basket Konin: Aaryn Ellenberg (17), Shannon Bobbit (15), Anna Dąbek (10), Aleksandra Kaja (8), Jessica Lawson (6), Iwona Płóciennik (2), Julia Drop (2), Klaudia Sosnowska (2), Żaneta Durak, Marta Libertowska, Marta Urbaniak.