Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportPrzerwali złą passę

Przerwali złą passę

Po dwóch porażkach z rzędu piłkarze Sokoła Kleczew odnotowali zwycięstwo w ligowych rozgrywkach. Na własnym terenie pokonali Centrę Ostrów Wlkp. 2:1.

Stawka spotkania była dla kleczewian niebagatelna. Oprócz psychicznej odbudowy po dwóch ligowych porażkach Sokół grał również o utrzymanie kontaktu z czołówką tabeli. W przypadku porażki podopieczni Tomasza Mazurkiewicza traciliby bowiem do lidera już sześć punktów.

Kleczewianom udało się jednak na szczęście wygrać. Prowadzenie gospodarzom w samej końcówce pierwszej połowy dał Łukasz Cichos. Druga bramka padła już po zmianie stron. W 60. minucie do siatki Centry trafił Mikołaj Pingot. Ostrowianie walczyli i w 74. minucie udało im się zdobyć kontaktowe trafienie. Na listę strzelców wpisał się Jakub Michalski. Losów spotkania nie udało się już jednak odwrócić i Sokół Kleczew pokonał Centrę Ostrów Wlkp. 2:1.

Dzięki wygranej podopieczni Tomasza Mazurkiewicza awansowali na czwarte miejsce w tabeli i mają już w dorobku 26 punktów. Do liderującego Startu Warlubie kleczewianie tracą trzy oczka. Za tydzień Sokół podejmie Tarnovię Tarnowo Podgórne.