LM.plSportZ dwóch Basketów lepszy Konin

Z dwóch Basketów lepszy Konin

Basket Konin pokonał Basket Gdynia 85:62 w meczu o trzecie miejsce podczas turnieju o Puchar Prezydenta Torunia. Był to ostatni mecz koninianek przed startem ligi.

W piątek podopieczne Tomasza Grabianowskiego uległy Enerdze Toruń 72:92, Basket Gdynia przegrał natomiast z AZS UMCS Lublin 61:76 i to właśnie koninianki i gdynianki mierzyły się dziś ze sobą w spotkaniu o najniższy stopień podium toruńskiego turnieju.

Pierwsza kwarta to popisowa gra konińskiego zespołu. Basket z Konina wygrał 28:10 i z dużą przewagą wszedł w drugą część meczu. Ta również wygrana została przez koninianki – tym razem 23:14. Na półmetku rywalizacji zespół Tomasza Grabianowskiego prowadził więc 51:24. W trzeciej kwarcie Konin zwyciężył 25:16, a gdynianki zdołały triumfować jedynie w ostatniej części meczu – 22:9. W całym meczu wygrał jednak Basket Konin 85:62.

W starciu finałowym Energa Toruń pokonała natomiast AZS UMCS Lublin 75:62 i to właśnie torunianki triumfowały w całym turnieju.

Teraz wszystkie cztery zespoły czeka inauguracja Tauron Basket Ligi Kobiet. Basket Konin w pierwszym meczu zagra na wyjeździe z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. Mecz rozegrany zostanie 4 października o godz. 18.00.

Basket Konin – Basket Gdynia 85:62 (28:10, 23:14, 25:16, 9:22)
Basket Konin: Aaryn Ellenberg (24), Anna Dąbek (12), Jessica Lawson (11), Shannon BobbIt (11), Marta Urbaniak (9), Iwona Płóciennik (7), Julia Drop (5), Marta Libertowska (4), Klaudia Sosnowska (2), Aleksandra Kaja.