LM.plWiadomościMedyk rozpoczął maraton

Medyk rozpoczął maraton

Pierwsze spotkanie z cyklu sześciu, które w ciągu najbliższych trzech tygodni rozegrają piłkarki Medyka POLOmarket Konin, zakończyło się zwycięstwem koninianek. Podopieczne Romana Jaszczaka rozbiły GOSiR Piaseczno 6:0.

Pierwszym zespołem, z jakim po reprezentacyjnej przerwie mierzyły się medyczki, był stosunkowo łatwy rywal – aktualny outsider Ekstraligi, który okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Przewaga koninianek zaznaczyła się już na początku meczu, bowiem po niecałych dziesięciu minutach przyjezdne prowadziły już 2:0 po golach Katarzyny Konat i Sandry Ĺ˝igić. W osiemnastej minucie na 3:0 podwyższyła Patrycja Balcerzak.

Po tych szybkich ciosach podopieczne Romana Jaszczaka oddały nieco pola rywalkom, a po okresie bezbarwnej gry GOSiR wypracował sobie pierwsze sytuacje. Najpierw uderzała Oliwia Rapacka, ale świetną interwencją popisała się Anna Szymańska. Chwilę później po rzucie rożnym główkowała Patrycja Mońko, ale jej strzał nie powędrował w światło konińskiej bramki. Pierwszą połowę medyczki okupiły stratą jednej ze swoich podstawowych zawodniczek – boisko z kontuzją opuścić musiała Patrycja Balcerzak. Na murawie nie pojawiła się za to w ogóle Anna Gawrońska, która odbywa karę za czerwoną kartkę z meczu z AZS Wrocław.

Mimo tego jej koleżanki nie miały żadnych problemów pod bramką drużyny z Piaseczna i chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania podwyższyły prowadzenie. Przed polem karnym defensorki zwiodła Ewa Pajor i genialnym, mierzonym uderzeniem umieściła piłkę w siatce. Futbolówka uderzona w środek bramki trafiła jeszcze po drodze w poprzeczkę. Piaseczno odpowiedziało strzałem Magdaleny Dudek, ale znów na posterunku była Anna Szymańska. Bramkarka Medyka POLOmarket uratowała swoje koleżanki jeszcze raz w 54. minucie, gdy instynktownie obroniła strzał głową Patrycji Mońko.

Po tym lekkim przebudzeniu GOSiR-u do głosu znów doszły koninianki, które jednak pod bramką rywalek były o wiele skuteczniejsze. W 68. minucie świetną sytuację miała Ola Sikora, ale jej strzał trafił tylko w poprzeczkę. Chwilę później medyczki rozegrały piękną, kombinacyjną akcję zakończoną celnym strzałem Eweliny Kamczyk. Wynik w 76. minucie ustaliła Sandra Ĺ˝igić, wykańczając głową dośrodkowanie z prawej strony boiska. Medyk POLOmarket Konin wygrał z GOSiR-em Piaseczno 6:0.

Dzięki trzem zdobytym w Piasecznie punktom koninianki awansował na pierwsze miejsce w tabeli Ekstraligi z dorobkiem trzynastu punktów. Tyle samo oczek na koncie mają piłkarki Górnika Łęczna i Zagłębia Lubin, ale Medyk POLOmarket ma jeden mecz rozegrany mniej. Już pojutrze podopieczne Romana Jaszczaka rozegrają zaległe spotkanie z KKP Bydgoszcz, a za tydzień podejmą Czarnych Sosnowiec.

GOSiR Piaseczno: Kaja Ożgo - Kinga Kołek, Klaudia Kacprzak, Iza Zdonek, Aleksandra Flegel, Magdanela Dudek (79’ Żaneta Sobota), Beata Janicka, Sandra Lichtenstein (72’ Katarzyna Witkowska), Oliwia Rapacka (86’ Aleksandra Ślubowska), Patrycja Mońko, Emilia Baran.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska – Katarzyna Konat, Helenna Hercigonja-Moulton, Radoslava Slavcheva, Jagoda Szewczuk, Natalia Pakulska, Patrycja Balcerzak (44’ Sylwia Matysik), Sandra Ĺ˝igić, Aleksandra Sikora, Ewa Pajor (63’ Gabriela Grzywińska), Ewelina Kamczyk.