LM.plSportGórnik pokonał się w Kole

Górnik pokonał się w Kole

Olimpia Koło pokonała wczoraj na własnym terenie Górnika Konin 1:0. Zwycięstwo gospodarzom samobójczym golem dał Artur Brzuśkiewicz.

Początek meczu należał do biało-niebieskich, którzy dwukrotnie marnowali dobre sytuacje do wyjścia na prowadzenie. Najpierw w 23. minucie głową uderzał Maciej Adamczewski, ale nie trafił w światło bramki. Później lobować próbował Mateusz Insiak, ale jego strzał również okazał się niecelny. W kolejnych minutach większe zagrożenie pod bramką stwarzała już Olimpia. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Marcin Walkowski, ale jeszcze przed przerwą gospodarze objęli prowadzenie. Po uderzeniu Jakuba Antosika piłka dwukrotnie odbiła się od słupków bramki Górnika, a następnie trafiła w Artura Brzuśkiewicza i wpadła do siatki Górnika.

Prowadzenie kolan pobudziło gości, którzy w drugiej połowie próbowali doprowadzić do wyrównania. Dwukrotnie strzały Przemysława Skibiszewskiego bronił Bartosz Kordylewski, golkiper Olimpii wybronił również uderzenie Nicolasa Machavy. Kolanom udało się utrzymać prowadzenie i ostatecznie wygrać sobotnie spotkanie 1:0.

Po porażce biało-niebiescy spadli na siódme miejsce w tabeli z dorobkiem dziesięciu oczek. Olimpia Koło awansowała natomiast na dwunastą lokatę i ma na koncie siedem punktów. Za tydzień koninianie podejmować będą Obrę Kościan, a kolanie zagrają na wyjeździe z SKP Słupca.