LM.plSportPolki kończą eliminacje

Polki kończą eliminacje

Pewnym zwycięstwem 3:1 kobieca reprezentacja Polski w piłce nożnej zakończyła eliminacje Mistrzostw Świata 2015. We Włocławku biało-czerwone mierzyły się z Bośnią i Hercegowiną.

Mecz z Bośniaczkami nie miał żadnego znaczenia w kontekście awansu na turniej finałowy, bowiem oba zespoły już wcześniej zaprzepaściły szanse na wyjazd do Kanady. Polki chciały jednak pozostawić po sobie dobre wrażenie i obronić trzecie miejsce w grupie i ta sztuka im się udała. Duży wkład miały w to piłkarki Medyka POLOmarket Konin. W środę na murawie zagrało ich łącznie sześć.

Piłkarki z Konina miały udział we wszystkich trzech bramkach strzelonych przez biało-czerwone we Włocławku. W dziewiętnastej minucie w pole karne Bośniaczek wbiegała Ewa Pajor, a piłkę ręką zagrała jedna z rywalek Polek. Arbiter spotkania podyktowała jedenastkę, którą pewnie wykorzystała Natalia Pakulska.

Już dziesięć minut później było 2:0. Świetne prostopadłe zagranie z głębi pola Pauliny Dudek dotarło do Ewy Pajor, która bez problemów pokonała Alminę HodĹžić. Trzecią bramkę Polski strzeliły już w 33. minucie. W środku pola piłkę odebrała Joanna Płonowska i długim zagraniem uruchomiła Ewę Pajor. Napastniczka Medyka znalazła się w sytuacji sam na sam, oddała jednak jeszcze piłkę Ewelinie Kamczyk, której nie pozostało nic innego, jak umieścić piłkę w pustej siatce. Bośniacznki zdołały trafić tylko raz. W 42. minucie w sytuacji sam na sam nie pomyliła się Eldina Ahmić.

W ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2015 Polki rozegrały dziesięć meczów w grupie czwartej. Pięć spotkań zakończyły się zwycięstwami biało-czerwonych, jedno remisem, a cztery porażkami podopiecznych Wojciecha Basiuka. Najskuteczniejszą piłkarką w polskiej reprezentacji została Ewa Pajor z pięcioma bramkami na koncie. Oprócz niej, spośród piłkarek Medyka, strzelały: Patrycja Balcerzak (dwie bramki), Natalia Pakulska (dwie bramki), Aleksandra Sikora i Ewelina Kamczyk. Bezpośredni awans na turniej w Kanadzie wywalczyły sobie Szwedki, w barażach walczyć będzie natomiast Szkocja.

Medyczki natomiast powracają na trzy tygodnie do zmagań ligowych. Już w najbliższy weekend podopieczne Romana Jaszczaka wyjadą do Piaseczna na mecz z miejscowym GOSiR-em.

Polska: Daria Antończyk – Aleksandra sikora, Agata Guściora, Jolanta Siwińska, Natalia Chudzik – Joanna Płonowska (79’ Magdalena Szaj), Natalia Pakulska, Paulina Dudek, Nikol Kaletka (74’ Patrycja Balcerzak), Ewelina Kamczyk (88’ Patrycja Wiśniewska) – Ewa Pajor.