LM.plSportProblematyczny karny

Problematyczny karny

Rozegrany  pierwszy mecz Olimpii w rundzie jesiennej na własnym boisku z liderem tabeli Obrą Kościan zakończył się porażką gospodarzy 0:2.

Pierwszą bramkę goście zdobyli z rzutu karnego po problematycznym faulu, a egzekutorem był Łukasz Biały. W odpowiedzi kolanie zdobyli wyrównującego gola, ale sędzia nie uznał go, dopatrując się spalonego. W 41. minucie Damian Kotkowski będąc sam na sam z bramkarzem gości został zatrzymany za koszulkę w wyniku czego stracił piłkę i nie zdobył gola. Mimo tego sędzia zamiast czerwonej kartki dla obrońcy z Kościana pokazał tylko żółty kartonik. W tej części gry nieznaczną przewagę posiadali goście.

W drugiej odsłonie gra się wyrównała, ale dość szybko drugą bramkę zdobyła drużyna z Kościana. Dośrodkowanie strzałem głową wykończył Piotr Sarbinowski, podwyższając prowadzenie Obry. W rewanżu w 60. minucie Kamil Kwiatkowski uderzał z wolnego, ale bramkarz Rafał Biernacki zdołał obronić silny strzał zawodnika z Koła. Trener Tomasz Mikusik, próbując ratować sytuację, dokonał kilku zmian. Niewiele to jednak zmieniło, Obra stawiała głównie na defensywę, chcąc utrzymać korzystny dla siebie rezultat. Ostatecznie kolanie ulegli 0:2.

- Z przebiegu całego spotkania nie zasłużyliśmy na porażkę. Myślę, że remis byłby najbardziej sprawiedliwym wynikiem z tego, co działo się na boisku w przeciągu 90 minut – mówił po spotkaniu Jarosław Kawka - Uważam, że o porażce zadecydowały dwie sytuacje: pierwsza to  karny, którego dziewięciu na dziesięciu sędziów by nie odgwizdało i sytuacja Damiana Kotkowskiego z 41. minuty. Myślę, że gdyby te dwie sytuacje były inaczej zinterpretowane przez sędziów, wynik spotkania wyglądałby inaczej, ponieważ z drużyną tak silną, jaką jest niewątpliwie Obra Kościan, decydują niuanse.

Po trzech meczach Olimpia ma na koncie zaledwie jeden punkt i plasuje się na czternastym miejscu w tabeli. Za tydzień kolanie zmierzą się na wyjeździe z LKS Ślesin.

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski - Kamil Kwiatkowski, Dawid Wiśniewski (77’ Jarosław Kawka),  Piotr Rutkowski (85’ Radosław Urbaniak), Paweł Powietrzyński, Marcin Walkowski (65’ Filip Zborowski), Michał Rutkowski, Mariusz Nieznalski, Kamil Jaroszewski (65’ Jakub Antosik), Piotr Marańda, Damian Kotkowski.

źródło: Michał Chojnacki