LM.plSportZabrakło Taylor i skuteczności

Zabrakło Taylor i skuteczności

Nie było niespodzianki w Polkowicach. Chemat Basket Konin uległ wicemistrzyniom Polski 46:72. Koninianki zdołały wygrać tylko jedną kwartę.

Już przed meczem wiadome było, że CCC nie będzie łatwym rywalem dla drużyny Daliusa Ubartasa. Ewentualne nadzieje koninianek na korzystny wynik dodatkowo pokrzyżowała kontuzja podstawowej rozgrywającej – Renee Taylor. Amerykanka nie wystąpiła w sobotnim meczu, co bezpośrednio przełożyło się na postawę Chematu Basket na parkiecie.

Koninianki miały problemy z konstruowaniem akcji i dochodzeniem do pozycji rzutowych. Gdy jednak nawet udawało im się znaleźć nieco otwartej przestrzeni – fatalnie pudłowały. Skuteczność Chematu Basket wyniosła ostatecznie 26,2%. Koszykarki Daliusa Ubartasa trafiły zaledwie siedemnaście spośród 65 rzutów. Sobotni mecz to również dużo strat i okazji CCC do kontrataków.

Od początku meczu to polkowiczanki miały przewagę. Świetnie pod koszem koninianek grał duet liderek Polkowic – Aishah Sutherland i Helena Sverrisdottir (dwie trójki). Przyjezdne do siódmej minuty były w stanie tylko raz trafić do kosza CCC, a od całkowitego pogromu uratowała koninianki końcówka kwarty.

Początek drugiej części meczu to wyrównana gra obu zespołów, ale już po chwili polkowiczanki zanotowały serię dwunastu punktów z rzędu, a ich przewaga po drugiej kwarcie wynosiła już 21 punktów.

W trzeciej kwarcie drużyna Arkadiusza Rusina dostosowała się poziomem gry do Chematu Basket. Przez niemal cztery minuty żadna z drużyn nie była w stanie trafić do kosza rywalek. Ten impas przełamała dopiero Aaryn Ellenberg. Kolejne minuty to walka punkt za punkt zakończona minimalną wygraną zespołu Daliusa Ubartasa – 11:10.

Czwartą kwartę polkowiczanki rozpoczęły od mocnego uderzenia. Pięć punktów zdobyła Sverrisdottir, dwa oczka dołożyła Naketia Swanier. W kolejnych minutach koninianki zaczęły odrabiać straty. Dwa trójki trafiły Marta Urbaniak i Iwona Płóciennik. Końcówka kwarty to znów przewaga CCC i dobra gra Sutherland. Polkowiczanki wygrały 22:16, a w całym meczu triumfowały 72:46.

Pozycja w tabeli Chematu Basket Konin nie uległa zmianie – koninianki remisują obecnie Basketem Gdynia, ale jedenasty zespół ligi swoje spotkanie rozgrywa dopiero jutro. Za tydzień drużynę Daliusa Ubartasa czeka niezwykle ważny mecz właśnie przeciwko gdyniankom.

CCC Polkowice – Chemat Basket Konin 72:46 (22:10, 18:9, 10:11, 22:16)
Chemat Basket Konin: Gloria Brown (9), Aaryn Ellenberg (8), Anna Dąbek (8), Marta Urbaniak (8), Aleksandra Kaja (7), Iwona Płóciennik (5), Ana Baletić (1), Żaneta Durak, Inesa Visgaudaite.